CAM BALKON HAKKINDA

Cam balkon nedir? veya balkon camı nedir? sorusuna kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir cevabı balkonunu dört mevsim panoramik ve şık olarak kullanmak isteyen müşterilerimiz için doğru bir cevap olduğuna inanıyoruz.Dış etkenlerin ve hava şartlarının balkonunuz’dan yararlanmanızı engellediği durumlarda cam balkon ve balkon camı sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz.

Venüs Cam Balkon,balkon camı Kapama Sistemleri, balkonunuza estetik panoramik ve fonksiyonel bir balkon oluşturmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemlerdir. Cam balkon,balkon camı kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

Cam balkon,balkon camı sisteminde kullanılan camlar 8 mm ve 10 mm kalınlığında Temper Düz rodajlı şişe cam patentli camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır canlılara ve çevreye zarar vermez.

Venüs katlanır cam balkon,balkon camı sistemleri, saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir. Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, yeşil, mavi,satina cam uygulaması yapılabilmektedir.profil renklerinde bütün ral renkleri uygulanabikmektedir,bunun yanı sıra profiller ahşap desen boya ile verilebilmektedir.

Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı Venüs Cam Balkon Sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.Son yıllarda gelişen teknoloji ve üretim aşamasında yapılan yenilikler ile birlikte bizde Venüs katlanır cam balkon firması olarak size daha iyi hizmet vermek için her geçen gün kendimizi yeniliyoruz.
 • Cam balkon evlerinizde ek alanlar oluşturarak kullanım alanlarınızı genişletir.ferahlık sağlar.
 • Cam balkon sistemi ile kapatılan oda, salon veya mutfağınızın balkonları ısı değerlerinde artış sağlar, enerji tasarrufu sağlar.
 • Balkonlarınızı cam balkon cam balkon sistemi ile kapatma yapılarınızın görünümünü değiştirmez ayrıca değerini yükseltir.
 • Cam balkon sistemi binanızın mimari görüntüsü değiştirmediğinden dolayı yerel yetkililer tarafından izin almanıza gerek kalmaz.
 • Sağladığı konfor ile dengeli bir fiyat & performans oranı sunar.
 • Katlanır cam balkon sistemleri hırsızlık riskini önemli derecede azaltır.
 • Cam balkon sistemi ile kapatılan balkonlarınız mevcut balkonunuzda bulunan mobilyalarınızı korur, ömrünü uzatır


 • CAM BALKON NEDİR?
  Cam balkon sistemi kışın sona eren balkon keyfinizi devam ettirebilmeniz için tasarlanmış bir sistemdir. Dış etkenlerin ve hava şartlarının olumsuzluklarından dolayı balkonunuzdan yararlanmanızı sağlar. cam balkon sistemini kapatarak dış dünyaya tamamen kapalı, fakat aynı zamanda tamamen panoramik bir kapalı mekan elde etmiş olursunuz. VENÜS Cam balkon kapama sistemleri evinizde estetik ve fonksiyonel bir balkon yaratmanın en modern yoludur. Camların katlanarak aynı veya farklı noktalara toplanma özelliği ile mevsimsel değişikliklere en iyi cevap verebilen bir sistemdir. Cam balkon kapama sistemleri yapıya ve zevklerinize uygun renk seçenekleri sunmasının yanı sıra, son derece kullanışlı ve dayanıklıdır.

  Cam balkon sisteminde kullanılan camlar 8 mm 10 mm kalınlığında Temperli camlardan oluşmaktadır, kırılması halinde çok küçük parçalara ayrılır canlılara ve çevreye zarar vermez.

  VENÜS katlanır cam balkon sistemleri saatte 150 km esen rüzgara dayanıklı olarak tasarlanmış ve imal edilmiştir. Cam balkon sistemimizde isteğe göre farklı renklerde füme, bronz, reflekte, satina cam uygulaması yapılabilmektedir.

  Balkonlarınızı daha işlevsel hale getirmek ve daha hoş yaşam alanları oluşturmak için size balkonlarınızı VENÜS cam balkon sistemi ile kapatmanızı öneriyoruz.

  CAM BALKONUN TARİHİ ve ÖNEMLİ UFAK BİR AYRINTI
  1981 yılında ilk defa Finlandiya’da uygulamaya başlanmıştır. Daha sonra Avrupa kentlerinde yayılmaya başlamış ve 1999 yılında ülkemizde, ANKARA’DA uygulamaları başlamıştır. Finlandiya’da ve ülkemizde ilk yapılan cam balkonlar alttan taşımalı denilen sistem bilye tekerlekli sistemdir. Her cam plakasındaki yaklaşık 25 – 30 kg. yük iki adet bilyenin üzerinde hareket etmektedir. Jantın üzerinde giden otomobil misali. Bu sistem bütün yükün tabana binmesi ve alttaki rayında alüminyum gibi yumuşak bir malzeme olması nedeniyle ray üzerinde çöküntüler meydana getirmektedir, aynen asfalttaki çöküntü ve tümsekler gibi. Dolayısıyla ray bir müddet sonra iyice deforme oluyor ve sistem kilitleniyor. İlk çıkan sistem olması ve bir çok eksik yönleri bulunmasına rağmen bu sistem fiyatının ucuz olması dolayısıyla halen piyasada müşterilere sunulmakta ve dezavantajlarından bahsedilmediği için eskiye göre azda olsa talep edilmektedir. “

  Bu sistemi tercih edecek olan müşterilerimizin bu açıklamayı göz önünde bulundurmasını rica ederiz.

  CAM BALKON PROFİL KALİTESİ NASIL OLMALIDIR
  Cam balkon profillerinin çeşitleri vardır.Kaliteli profil ve kalitesiz profilleri vardır.Cam balkon sistemlerinin profillerinin kalitelileri nasıl anlaşılır.Kaliteli bir cam balkon profili kalın profil et kalınlığı (3mm) olup tırnakları çift tırnak olmalıdır.KullanIlanılacak camlar ise 8mm veya 10mm temperli şişe cam patentli camlar kullanılmalıdır.Sizde kaliteli bir cam balkon yaptırarak balkonunuzun görünümünü tamamen değiştirebilirsiniz.

  Bu farkı İklimcam balkon sistemleri ile yaşamanız dileği ile!
  Cam Balkonda Dikkat Edilmesi Gerekenler sırası ile şunlardır;

 • Alüminyum et kalınlığının minimum 3 mm olması
 • Camın 8 mm veya isteğe bağlı 10 mm Temper’li cam olması
 • Sistemi taşıyan teker sisteminin paslanmaz olması
 • Kullanılan plastik aksesuarların 1’nci sınıf hurda katkısız plastikten imal edilmiş olması
 • Uygun cam balkon fiyatı ve kaliteli bir işçilik uygulanması olmalıdır


 • Bütün balkon camı sistemlerimizi yukarıda bahsettiğimiz özelliklere göre imal etmiş bulunmaktadır. Kullanmış olduğumuz alüminyum profiller kesinlikle hurda malzeme içermemektedir. Kullandığımız 8 mm ve 10 mm Temper’li camlar ŞİŞE CAM patentli olup ithal cam kullanılmamaktadır. Kullanılan tekerlek sistemleri paslanmaz metal gövdeye sahip yaşlanmaya karşı daha dayanıklıdır.İmalatçı firma olmamız dolayısı ile ölçü,imalat ve montaj aşamalarında doğabilecek aksaklıklara anında müdahale edebilmekteyiz.Siz saygı değer müşteri ve müşteri adaylarımızın cam balkon yaptırırken bu tür konulara özen göstererek araştırma yapmaları doğru sonuçlara varmanız için yardımcı olacaktır.

  İKLİMCAM firması olarak ilkelerimiz arasında AMACIMIZ MÜŞTERİ MAĞDURİYETİ DEĞİL MEMNUNİYETİ sloganı ile çıkmış olduğumuz bu yolda taviz vermeden ilerliyoruz. Bunu’da siz saygı değer müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürün gamı,fiyatı,kalitesi ile birleştirerek sunmanın rahatlığını yaşıyoruz.KALİTE TESADÜF DEĞİLDİR.Tercihleriniz arasında bize’de yer verdiğiniz için teşekkür ederiz.
  Cam balkon,balkon camı kullanılacak cam cinsinin minimum 8 mm veya 10 mm kalınlığında temperli ve düz rodajlı cam olması gerekmektedir.Kullanılan cam muhakkak şişe cam patentli olmalıdır,günümüz şartlarında piyasa şartlarının getirdiği rekabet ortamından dolayı maliyetin düşürülmesini amaçlıyan firmalar ithal cama yönlenmektedir.Bundan habersiz olan müşterilerin 2-3 yıl sonra bunun farkına varabilmektedir.

  Kullanılan alüminyum profil et kalınlığı 3mm olmalıdır.Kesinlikle hurda profil içermemelidir.Bununla ilgili siz araştımacı müşterilerimize emin olabilmeleri açısından ufak bir bilgi,istisnai durumlar haricinde profillerini naturel eloksal olarak istemeleri uygundur.
  Kullanılacak tekerler paslanmaz olmalıdır. Ayrıca bir teker gövdesinde 2 adet rulman olmalıdır.
  Cam aralarında bulunan şeffaf fitiller UV ışınlarına karşı daha dayanıklı ve ayrıca sağlıklı olmalıdır
  En önemlisi kusursuz ölçü ve montaj olmalıdır.

  Bütün cam balkon,Balkon camı sistemlerimizi yukarıda bahsettiğimiz özelliklere göre imal etmiş bulumaktayız. Kullanmış olduğumuz alüminyum profiller kesinlikle HURDA malzeme içermemektedir. kullandığımız 8 mm ve 10 mm temperli camlar ŞİŞE CAM patentli olup İTHAL CAM kullanılmamaktadır. Kullanılan TEKERLEK sistemleri PASLANMAZ METAL GÖVDEYE sahip yaşlanmaya karşı daha dayanıklıdır.

  İmalatçı firma olmamız dolayısı ile ölçü,imalat ve montaj aşamalarında doğabilecek aksaklıklara anında müdahale edebilmekteyiz.Siz saygı değer müşteri ve müşteri adaylarımızın cam balkon yaptırırken bu tür konulara özen göstererek araştıma yapmaları doğru sonuçlara varmanız için yardımcı olacaktır.İKLİMCAM CAM BALKON,BALKON CAMI firması olarak ilkelerimiz arasında AMACIMIZ MÜŞTERİ MAĞDURİYETİ DEĞİL MEMNUNİYETİ sloganı ile çıkmış olduğumuz bu yolda taviz vermeden ilerlemekteyiz. Bunu da siz saygı değer müşterilerimize sunmuş olduğumuz ürün gamı, fiyatı, kalite, kusursuz işçilk ile birleştirerek sunmanın rahatlığını yaşıyoruz.Bütün ürünlerimiz Avrupa standartları CE belgesine sahip YERLİ üretimdir.